Marek Matela...


Boks

Boks – najpierw jako zawodnik, później jako spiker, a od roku 2006 jako prezes i trener wspólnie z kolegami prowadzimy Bokserski Klub Sportowy Bukowina Wałcz. W pierwszym roku istnienia nowego klubu zdobyliśmy 27 punktów w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży. W roku 2007 było to 35 punktów, w roku 2008 48 punktów, a w roku 2009 82 punkty – to dziesiąty wynik w Polsce, trzeci w naszym województwie i drugi w Wałczu.

Boks to jednak nie tylko punkty, choć one są wymiernym wskaźnikiem naszych działań, boks to sport trudny, do którego niejednokrotnie przychodzi młodzież bez perspektyw, ale dzięki sportowi mogą poczuć się potrzebni i ważni, mogą nawiązywać nowe znajomości i zwiedzić kawałek nie tylko Polski, ale i Europy.

W roku 2010 w Wałczu odbyła się wielka impreza sportowa – Mistrzostwa Polski Juniorów, przygotowane według ekip uczestniczących na najwyższym poziomie, a jeśli dodam, że budżet tej imprezy to niecałe 40 tysięcy złotych, wydaje się to nieprawdopodobne. Należy przy tym zaznaczyć, że wszyscy działacze naszego klubu pracowali przy organizacji Mistrzostw społecznie, poświęcając własny czas i pieniądze, żeby impreza wypaliła i była naprawdę dobrze i sprawnie przeprowadzona.

 

Obecnie w naszym klubie działa czterech trenerów z licencjami Polskiego Związku Bokserskiego, a kolejna 4 szykuje się do kursu trenerskiego. Chcielibyśmy, aby wałecki boks, który stworzył Śp. Henryk Staś trwał tak długo jak długo będzie chociaż jeden chętny do trenowania.

 
Psy

Psy – razem z żoną kochamy zwierzęta, i postanowiliśmy zarejestrować hodowlę. Hodowla psów rasowych to pomysł, który zrodził się u nas z zamiłowania do zwierząt, a w szczególności psów. Mięliśmy dwa psy, które nie były rodowodowe, ale za to bardzo wierne i kochane. Po pewnym czasie w skutek nieszczęśliwego wypadku został nam tylko jeden – LADY. W związku z chęcią posiadania psa, który będzie przyjazny i łagodny dla dzieci zdecydowaliśmy się na Labradora. Kiara z Mościejewskich Łąk - LARA ona była pierwsza, ale szybko okazało się że pies zostanie u moich rodziców, w związku z tym kolejnym krokiem była adopcja Lorda z Józefinki - DEKSA, kochanego psa, który zdobył już kilka medali na wystawach. Następna była odkupiona półtoraroczna suka Gloria Oka z Borowskich Stawów – Soti. Mając zarejestrowaną hodowlę moja wspaniała żona postanowiła ukończyć kurs kynoterapeuty i dokonała tego w czerwcu 2010 roku. Obecnie oczekujemy pierwszych szczeniąt z naszym przydomkiem, a przynajmniej jeden szczeniak zostanie z nami jako pies terapeuta. Nasze zwierzaki są traktowane jak członkowie rodziny i ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Wystawiając psy na różnych wystawach poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy znajomości dzięki którym cały czas poszerzamy naszą wiedzę na temat rasy i zachowań Labradora, ale także Flat Coated Retrievera, którego mamy zamiar nabyć.

Bez zwierząt w naszym domu byłoby smutno, tak bardzo jesteśmy do nich przywiązani.

 
Piłka nożna

Piłka nożna – jak chyba każdy chłopiec biegałem za piłką, później przerzuciłem się na boks, ale w piłkę grałem dalej. Nie zrobiłem zawrotnej kariery, ale przez trzy sezony reprezentowałem i może jeszcze będę reprezentował barwy SAD Chwiram. W międzyczasie zdobyłem uprawnienia instruktorskie w Piłce nożnej i kiedyś chciałbym stworzyć drużynę dla młodych chłopców, którzy będą mogli całkowicie za darmo trenować i jeździć na mecze. Dodatkowo od dwóch sezonów moja drużyna startuje w rozgrywkach ligi halowej, w tym roku także zgłosiliśmy akces startu. Sport to zdrowie dlatego propaguję sportowy tryb życia.

 


Nasz okręg wyborczy

to ulice w Wałczu (zachodnio-pomorskie):

ULICE: Bankowa, Brylantowa, Chłodna, Chmielna, Chopina, Dębowa, Krótka, Krucza, Kwiatowa, Mickiewicza, Morzyce, Ogniowa, Ogrodowa, Okrężna, Osiedle Nowe Morzyce, Osiedle Piastowskie, Pomorska, Szmaragdowa, Topolowa, Urocza, Wilcza, Żyzna – GŁOSOWANIE W Zespole Szkół nr 3 – ZAWODÓWKA

ULICE : Konopnickiej, Kościuszkowców, Prof. Antoniego Łowińskiego, Młynarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Orla, Plac Zesłańców Sybiru, Pocztowa, Poniatowskiego, Sądowa, Szkolna, Wileńska GŁOSOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

OSIEDLE DOLNE MIASTO BLOKI 6-19 – GŁOSOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 – SP5

ULICE: Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, 12 Lutego, Obrońców Westerplatte, Osiedle Zacisze, Ignacego J. Paderewskiego, Partyzantów, Podgórna, Macieja Rataja, Wiejska, Wincentego Witosa oraz Osiedle Dolne Miasto 20-30 – GŁOSOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 8 – Dolne Miasto
© Copyright by Marek Matela. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodne z XHTML i CSS.