Marek Matela...


O mnie

Urodziłem się i mieszkam w Wałczu, mam wspaniałą żonę i jestem szczęśliwym ojcem ukochanego syna.

 

W roku 2006, smutnym roku dla wałeckiego pięściarstwa, kiedy zmarł śp. Henryk Staś, zostałem wybrany prezesem Bokserskiego Klubu Sportowego Bukowina Wałcz, wspólnie z przyjaciółmi przez trzy lata wyprowadziliśmy mały klub z Wałcza na 10 miejsce w Polsce i w tym miejscu chciałbym podziękować następującym osobom: Ryszard Butryński, Zbigniew Butryński, Janusz Górecki, Zbigniew Kaczmarczyk, Wojciech Kaczmarek, Mirosłw Kurowski, Mirosław Stasiorowski, Jacek Głowacki, Damian Sarzała, Grzegorz Staś, Krzysztof Głowacki, Tomasz Matela – to dzięki pomocy tych ludzi możliwe było osiągnięcie tego sukcesu.

 

W roku 2008 odbył się pierwszy turniej poświęcony pamięci legendarnego wałeckiego szkoleniowca Śp. Henryka Staś. Zastanawiając się jak podnieś rangę tego wielkiego sportowego wydarzenia napisałem pismo z prośbą o objęcie turnieju patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Po kilku miesiącach dostałem odpowiedź, a drużyna Olimpu Szczecin wyjechała z Wałcza z Pucharem ufundowanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego. Dziś po Smoleńskiej tragedii puchar ma już wartość historyczną, a ja jestem zadowolony, że Prezydent uszanował pamięć zmarłego trenera, wychowawcy młodzieży.

 

W roku 2009 rozpoczęliśmy starania o organizację Mistrzostw Polski Juniorów w Wałczu, tym samym roku na zebraniu sprawozdawczo wyborczym zostałem wybrany na drugą kadencję jako prezes BKS Bukowina Wałcz.

 

W roku 2010 w dniach 02-06 marca w Wałczu po raz pierwszy w historii odbył się krajowy championat. Dzięki doskonałej współpracy z takimi ludźmi jak Burmistrz Wałcza Zdzisław Tuderek, „Szef” wałeckiego sportu Pan Alfred Mikłaszewicz, Dyrekcja Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Pan Zdzisław Ryder i Pan Andrzej Ruszkowski, a także pomocy wałeckiego starostwa zrobiliśmy imprezę, która została oceniona jako najlepiej zorganizowana w ciągu ostatnich kilku lat.

 

W kwietniu tego roku w Warszawie odbywał się kolejny Turniej Feliksa Stamma, na który zostałem zaproszony jako spiker. Prowadząc ten turniej poznałem wielu ciekawych ludzi ze świata sportu, kina i mediów.

 

12 czerwca zadebiutowałem anonsując pojedynki w telewizji Polsat, w Walce wieczoru Paweł Kołodziej obronił pas Mistrza Świata, a ja otrzymałem propozycje na prowadzenie kolejnych imprez z cyklu Wojak Boxing Night.

 

Przez szereg lat działając jak prezes BKS Bukowina współpracowałem z władzami samorządowymi, pozyskiwałem środki zewnętrzne i starałem się wspólnie z Zarządem prowadzić klub tak, aby młodzież z Wałcz i okolic mogła bezpłatnie trenować i wyjeżdżać na zawody.

 

Zaznaczam, że wraz z całym Zarządem działamy i działaliśmy całkowicie społecznie, poświęcając prywatny czas i niejednokrotnie pieniądze, ale tacy są prawdziwi społecznicy i pasjonaci.

 

W maju, po tym jak przy pomocy posła ziemi wałeckiej, odwołany został Dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu Zdzisław Ryder, a powołany ówczesny asystent posła – Piotr Marszałek, Klub otrzymał wypowiedzenie umowy na korzystanie z sali sportowej, a dwa dni później wypowiedzenie z pracy dostałem ja, spór w Sądzie Pracy zakończył się dla mnie pozytywnie i zmobilizował mnie do działania.

Dziś pracując w Firmie Drut Plast udało mi się ustabilizować. Dodatkowo prowadzę prawie wszystkie większe gale bokserskie w Polsce. Nobilitacją było dla mnie prowadzenie gali Adamek - Klitchko na stadionie we Wrocławiu.

Jestem przeciwny zatrudnianiu ludzi tylko ze względu na ich znajomości i powiązania rodzinne!

 

Wykorzystując nawiązane kontakty będę starał się działać dla dobra miasta i mieszkańców.

 

 

 


Nasz okręg wyborczy

to ulice w Wałczu (zachodnio-pomorskie):

ULICE: Bankowa, Brylantowa, Chłodna, Chmielna, Chopina, Dębowa, Krótka, Krucza, Kwiatowa, Mickiewicza, Morzyce, Ogniowa, Ogrodowa, Okrężna, Osiedle Nowe Morzyce, Osiedle Piastowskie, Pomorska, Szmaragdowa, Topolowa, Urocza, Wilcza, Żyzna – GŁOSOWANIE W Zespole Szkół nr 3 – ZAWODÓWKA

ULICE : Konopnickiej, Kościuszkowców, Prof. Antoniego Łowińskiego, Młynarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Orla, Plac Zesłańców Sybiru, Pocztowa, Poniatowskiego, Sądowa, Szkolna, Wileńska GŁOSOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

OSIEDLE DOLNE MIASTO BLOKI 6-19 – GŁOSOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 – SP5

ULICE: Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, 12 Lutego, Obrońców Westerplatte, Osiedle Zacisze, Ignacego J. Paderewskiego, Partyzantów, Podgórna, Macieja Rataja, Wiejska, Wincentego Witosa oraz Osiedle Dolne Miasto 20-30 – GŁOSOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 8 – Dolne Miasto
© Copyright by Marek Matela. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodne z XHTML i CSS.