Marek Matela...


"...jeśli jest człowiekiem przyzwoitym..."
wtorek, 12 marca 2013 23:13

 

Ostatnio często Was wszystkich przepraszam, za moją obniżoną aktywność na stronie jaki na facebooku i nie pozostaje mi nic innego, jak uczynić to po raz kolejny w nadziei, że to zrozumiecie. Natłok obowiązków służbowych i prywatnych spowodował zwyczajny brak czasu na komunikację z Wami.

Nie będę odwoływał się do tego wszystkiego co miało miejsce od momentu mojego ostatniego wpisu, ale kilka spraw poruszę na pewno, a rozpocznę od tego co znalazło się na pierwszych stronach wiadomości. Pewien „men” z naszego miasta zabłysnął znajomością angielskiego, tyle że forma tego „angielskiego” i aroganckie zachowanie tegoż pana mogą nam jako mieszkańcom tego miasta tylko wstyd…

Wymyślił sobie bowiem jegomość, że mandatów płacić nie tylko nie musi, ale nie może bo takie jest prawo… Na szczęście w całej tej sytuacji dobrze zachował się premier, który stwierdził:

„Każdy poseł - jeśli przekroczy przepisy drogowe - jeśli jest człowiekiem przyzwoitym, nie zasłania się immunitetem, nie wyciąga legitymacji (poselskiej), tylko płaci mandat jak każdy obywatel”

 

Myślę, że mój komentarz jest zbędny, chociaż zaznaczyć muszę, że pan nie płacący mandatów chyba rozpoczął już kampanię burmistrzowską, za chwilę skąd moje wnioski, ponieważ zdaje sobie sprawę, że na posłowanie już mieszkańców naszego miasta nie nabierze. Dlaczego rozpoczął? Ano dlatego, że w sposób prymitywny udziela się na portalach społecznościowych. Przed Świętami Bożego Narodzenia zrobiłem fotomontaż, który pewnie widzieliście, biedny pan pomyślał, że ja mam tak w domu… mało tego porównał mnie skromnego człowieka do wielkiego dyktatora Muammara al-Kaddafiego, co przyjemne może nie było, ale cóż w odpowiednim momencie ktoś uświadomił tego pana, że to fotomontaż, co nie zmienia faktu, że zdjęcie ekranu do wykorzystania w przyszłości pozostawiłem. Kolejny atak, ten typ tak ma, ów pan przeprowadził całkiem niedawno nazywając Burmistrza Miasta osobą, oskarżoną, a moją skromną osobę byłym przestępcą… Cóż tu komentować? Na przyszłość Wam wszystkim i sobie również (choć oczywiście nie głosowałem na tego pana) proponuję zastanowić się dwa razy przed postawieniem krzyżyka.

 

Kolejne ważne sprawy do przygotowania do Święta Miasta i 710 lecia nadania praw miejskich. Przygotowania idą pełną parą i choć pierwotnie miało być skromniej udało się nam wspólnie zrobić trochę bardziej bogato, choć ostateczne rozstrzygnięcia dopiero przed nami. Pewne jest tyle, że gwiazdą wieczoru będzie Liber i Natalia Szroeder – co myślę nie jest jakimś olbrzymim wydarzeniem, ale na pewno nietuzinkowym. Resztę szczegółów przedstawię Wam po jutrzejszym spotkaniu w przedmiotowej sprawie.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie założycielskie Alternatywy, ugrupowania z list którego udało mi się dzięki Waszym głosom uzyskać mandat Radnego Rady Miasta, mam nadzieję, że zaufania nie zwiodłem. Prezesem został wybrany Krzysztof Piotrowski, a moja skromna osoba zasiliła Zarząd wspólnie z Burmistrzem Człopy Zdzisławem Kmieciem i wieloma innymi zacnymi osobami. Rejestracja Stowarzyszenia trwa, ale działania rozpoczynamy intensywne o czym będę informował na stronie i na facebooku, jednocześnie zapraszam na profil facebookowy Alternatywy.

 

Wreszcie sport i dwa podsumowania wyników pierwsze w Szczecinie, o którym pisały także gazety – ewenement w skali kraju niespełna 26 tysięczne miasto przegrywa rywalizację z wielką aglomeracją Koszalinem zalewie 60 punktami! W tyle pozostał Szczecinek Stargard, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych, a przed nami tylko Szczecin i wspomniany Koszalin. Maiłem powody do dumy wielkie, bo dzięki wynikom naszych wspaniałych trenerów i zawodników rok rocznie jesteśmy w pierwszej trójce. Nasze miejskie podsumowanie, na którym mnie zabrakło było ukoronowaniem ciężkiej pracy w roku 2012, dlatego raz jeszcze gratuluje wszystkim wyróżnionym. Na usprawiedliwienie swoje nieobecności mogę zdradzić, że w tym dniu byłem w Warszawie na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego, na którym jednym z ważniejszych dla nas jako mieszkańców Wałcza był temat powrotu pod skrzydła Światowej Federacji Boksu Amatorskiego naszego najlepszego junior ciężkiego Krzysztofa Głowy Głowackiego. Jest wielka szansa, że na olimpiadzie w RIO 2016 Krzysztof Głowacki stanie do walki o medale!

 

Kończąc nie składam obietnic na temat kolejnych informacji, ale na pewno będzie to czas zdecydowanie krótszy niż ostatnio.

Pozdrawiam i życzę wszystkim przyjemnego tygodnia.

 

 

Nasz okręg wyborczy

to ulice w Wałczu (zachodnio-pomorskie):

ULICE: Bankowa, Brylantowa, Chłodna, Chmielna, Chopina, Dębowa, Krótka, Krucza, Kwiatowa, Mickiewicza, Morzyce, Ogniowa, Ogrodowa, Okrężna, Osiedle Nowe Morzyce, Osiedle Piastowskie, Pomorska, Szmaragdowa, Topolowa, Urocza, Wilcza, Żyzna – GŁOSOWANIE W Zespole Szkół nr 3 – ZAWODÓWKA

ULICE : Konopnickiej, Kościuszkowców, Prof. Antoniego Łowińskiego, Młynarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Orla, Plac Zesłańców Sybiru, Pocztowa, Poniatowskiego, Sądowa, Szkolna, Wileńska GŁOSOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

OSIEDLE DOLNE MIASTO BLOKI 6-19 – GŁOSOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 – SP5

ULICE: Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, 12 Lutego, Obrońców Westerplatte, Osiedle Zacisze, Ignacego J. Paderewskiego, Partyzantów, Podgórna, Macieja Rataja, Wiejska, Wincentego Witosa oraz Osiedle Dolne Miasto 20-30 – GŁOSOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 8 – Dolne Miasto
© Copyright by Marek Matela. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodne z XHTML i CSS.