Marek Matela...


Czy to dezercja..?
środa, 26 września 2012 21:45

 

Na wstępie przepraszam Was wszystkich, że nie napisałem nic przed sesją, ale miałem złośliwą awarię komputera…

 

18 września to dzień kolejnej sesji Rady Miasta Wałcz – długiej sesji, na której nie mogło zabraknąć mojego „ulubionego” Posła, i choć dziś (o czym wspomnę niżej) sytuacja uległa zmianie, to wtedy jeszcze potencjalnego kandydata na Burmistrza Miasta Wałcz.

 

Nie będę Was zanudzał tym co było, bo większość z Was albo czytała lokalną prasę, albo widzieliście w lokalnej telewizji, napiszę tylko dlaczego zadałem Posłowi pytanie, które już na łamach tej strony padło.

Z wypowiedzi jakie Poseł konstruował biła polityczna kampania na najważniejszy urząd w mieście – ten, o który przy Waszym wsparciu będę sam zabiegał. W pewnym momencie uznałem za stosowne przerwanie tej sielanki i zadałem pytanie, które w kuluarach zadawała sobie większość radnych, jednak nikt nie miał odwagi zapytać wprost…

Reakcja Posła, którą zresztą co niektórzy widzieli, była emocjonalna bo nagle poczerwieniał i bynajmniej nie było to z radości, na szczęście nie zdążył nic odpowiedzieć, bo raz Przewodnicząca próbowała to pytanie wycofać, a dwa koleżanka Krystyna Światowa niczym wierny obrońca skrytykowała postawione pytanie – czy słusznie? Czy Poseł potrzebuje na sesji adwokata?!

Odbiór społeczny, czym jestem zadowolony, był pozytywny, a kilku mieszkańców odwagi i dobrej postawy gratulowało mi już w drodze do domu, w którą Tym razem udałem się pieszo.

 

W związku z tym, że to było w zeszłym tygodniu jest to już historią, nie mniej muszę się w tym miejscu pochwalić, że walkę Diablo – Palacios oglądało blisko 4 miliony ludzi
w kraju, a to dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję tym wszystkim, dzięki którym mogłem tę wspaniałą imprezę prowadzić. W szczególności dziękuję Piotrowi Wernerowi i Andrzejowi Wasilewskiemu, a także Andrzejom Gmitrukowi i Kostyrze bo to oni powiedzieli, że ten facet z mikrofonem na ringu we wrocławskiej hali stulecia jest z takiego małego, ale pięknego Wałcza.

Po samej gali i w jej trakcie odebrałem tysiące gratulacji sms - owych i telefonicznych za które dziękuję i obiecuję nie spadać poniżej określonego poziomu.

 

Teraz pokrótce to co wydarzyło się w ciągu ostatnich 48 godzin, a działo się sporo!

We wtorek 25 września w asyście pełnomocników zarejestrowaliśmy w Koszalinie Komitet Wyborczy Wyborców Marek Matela. Czy zbiorę wymaganą liczbę podpisów zależy od Was, ale sądząc po tempie, a przede wszystkim zaangażowaniu osób z różnych opcji politycznych, z różnych stowarzyszeń wiem, że mogę na Was liczyć. Głęboko wierzę w to, że w Waszej świadomości też pojawia się pytanie – może faktycznie czas na Zmianę POkoleń? – odpowiedź musi brzmieć –tak.

W trakcie naszej podróży do Koszalina z Wałcza lotem błyskawicy dotarła informacja – Poseł zrezygnował!!! Gdybym powiedział, że się tego spodziewałem z pewnością bym skłamał, a że jestem człowiekiem prawdomównym i szczerym powiem –tak było to dla mnie zaskoczenie może nie ogromne, ale jednak.

Wiem także oficjalnie, że w związku z tym Kandydatem z ramienia koalicji PO ORS będzie obecny Starosta Bogdan Wankiewicz, którego witam serdecznie w gronie kandydatów. Będę szczery i zaryzykuję, że poza Starostą, Bogusławą Towalewską i moją skromną osobą chyba nie będzie więcej kandydatów. Oznacza to, że szansa zapoczątkowania wspólnego działania do rozpoczęcia zmian w mieście będzie bardzo realna – pod jednym warunkiem – musimy się zjednoczyć…

Niektórzy, z którymi dziś rozmawiałem zastanawiali się czy nie jest dla mnie gorzej, że to nie Poseł? Odpowiadam – nie, ponieważ nazwisko Kandydata jest i było sprawą drugorzędną. Najważniejsze abyśmy wszyscy uwierzyli, że ta zmiana pokolenia jest nie tylko możliwa, ale przede wszystkim konieczna!

 

Mój kochany syn lubi oglądać jedną bajkę, której pada super maksyma i polecam ją tym wszystkim, którzy tak jak ja wierzą:

 

„Jeśli pragniesz – musisz wierzyć.

A Jeśli wierzysz to już jest coś.”

 

Gdybym nie wierzył na pewno nie podjął bym tej rękawicy. Wierzę, a rozmawiając
z Wami codziennie spotykając się w większych i mniejszych gronach widzę tą wiarę w Was. Tylko razem, pełni mobilizacji możemy już 4 listopada 2012 roku zacząć przygotowywać nasze miasto do zmian!

W tym miejscu chciałbym Was także uświadomić, że obietnic bez pokrycia składał nie będę, a najbliższe dwa lata dla tego miasta i tego budżetu nie będą kolorowe, dlatego nasza wspólna praca będzie ciężka i trzeba mieć tego świadomość – ja ją mam. Mam także zapał, którym obdzielić mógłbym niejednego.

 

Kończąc chciałbym w tym miejscu podziękować władzom powiatowym
i wojewódzkim partii Polska Jest Najważniejsza, które to władze jako pierwsze oficjalnie udzieliły poparcia dla mojej kandydatury.

Jestem przekonany, że ta lista będzie większa – bo wygrywa się drużyną!

 

W piątek 28 września o godzinie 19:00 w Piwniczce koncert Majtków Bosmana
z okazji zakończenia studenckich wakacji i moich imienin ZAPRASZAM!

 

 

Nasz okręg wyborczy

to ulice w Wałczu (zachodnio-pomorskie):

ULICE: Bankowa, Brylantowa, Chłodna, Chmielna, Chopina, Dębowa, Krótka, Krucza, Kwiatowa, Mickiewicza, Morzyce, Ogniowa, Ogrodowa, Okrężna, Osiedle Nowe Morzyce, Osiedle Piastowskie, Pomorska, Szmaragdowa, Topolowa, Urocza, Wilcza, Żyzna – GŁOSOWANIE W Zespole Szkół nr 3 – ZAWODÓWKA

ULICE : Konopnickiej, Kościuszkowców, Prof. Antoniego Łowińskiego, Młynarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Orla, Plac Zesłańców Sybiru, Pocztowa, Poniatowskiego, Sądowa, Szkolna, Wileńska GŁOSOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

OSIEDLE DOLNE MIASTO BLOKI 6-19 – GŁOSOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 – SP5

ULICE: Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, 12 Lutego, Obrońców Westerplatte, Osiedle Zacisze, Ignacego J. Paderewskiego, Partyzantów, Podgórna, Macieja Rataja, Wiejska, Wincentego Witosa oraz Osiedle Dolne Miasto 20-30 – GŁOSOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 8 – Dolne Miasto
© Copyright by Marek Matela. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodne z XHTML i CSS.